• صفحه اصلی
  • جستجو
  • راهنما
  • لیست اعضا
  • سالنامه
خوش آمدید مهمان گرامی،

در صورت عضو بودن وارد شوید
در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید،اینجا کلیک کنید
صورتیکه اولین باریست که می آیید،به جمع ما بپیوندید
سیستانی ها-تالار گفتمان سیستانیان

[-]
آخرین ارسالی ها
از توسعه کشاورزی منطقه سیستان تا بررسی ایجاد منطقه آزاد تجاری در زابل
شروع کننده:Sistanian آخرین پست توسط:Sistanian پاسخ ها:0 سیاسی نمایش ها:3 زمان:امروز
انتظارات شما به عنوان یک سیستانی از آقای روحانی چیست؟
شروع کننده:Sistanian آخرین پست توسط:zabolboys پاسخ ها:11 چالش ها و راهکارها نمایش ها:190 زمان:امروز
وزیر جهاد کشاورزی: طرح انتقال آب با لوله به مزارع سیستان ‌تصویب شد‌
شروع کننده:Bestboy آخرین پست توسط:Bestboy پاسخ ها:0 عمرانی نمایش ها:16 زمان:امروز
جدول انتظارات مردم سیستان ازرئیس جمهور
شروع کننده:ناصر پودینه آخرین پست توسط:ناصر پودینه پاسخ ها:1 جداول سيستاني نمایش ها:80 زمان:دیروز
تاپیک ویژه زادروز کاربران
شروع کننده:حسین آخرین پست توسط:leila پاسخ ها:1050 معرفی اعضاء نمایش ها:44172 زمان:دیروز
روشهاي شكار در تالاب هامون سیستان
شروع کننده: آخرین پست توسط:حسینعلی کشته گر پاسخ ها:30 زیست بوم نمایش ها:8055 زمان:دیروز
اسنقبال از کاروان تدبیر و امید;دکتر روحانی چهارشنبه به سیستان می آید
شروع کننده:Sistanian آخرین پست توسط:Sistanian پاسخ ها:0 سیاسی نمایش ها:51 زمان:امروز
آهنگ های سیستانی هرروز دراین تاپیک
شروع کننده:amrag آخرین پست توسط:melody پاسخ ها:16 سیستان نمایش ها:4877 زمان:۱-۲۵-۱۳۹۳
آتشکده کرکویه
شروع کننده: آخرین پست توسط:alikhan پاسخ ها:8 اماکن تاریخی سیستان نمایش ها:3640 زمان:۱-۲۵-۱۳۹۳
شال سیستان ( گلیم سیستان)
شروع کننده:yasna آخرین پست توسط:شیرین پاسخ ها:17 فرهنگ و هنر زن سیستانی نمایش ها:5740 زمان:۱-۲۵-۱۳۹۳
گلخانه تحقیقاتی چاه نیمه (تصویر)
شروع کننده:ناصر پودینه آخرین پست توسط:Bestboy پاسخ ها:1 مجتمع پژوهشی،فرهنگی و تفریحی بقیه الله الاعظم (چاه نیمه ) نمایش ها:40 زمان:۱-۲۵-۱۳۹۳
درون مايه هاي آئيني در اشعار رقيم سيستاني
شروع کننده:ندرو آخرین پست توسط:ندرو پاسخ ها:100 سیستان پژوهان نمایش ها:2303 زمان:۱-۲۵-۱۳۹۳
چند ترک از آلبوم موسیقایی احسان سلیمانی مقدم
شروع کننده:نوای کویر آخرین پست توسط:melody پاسخ ها:0 سیستان نمایش ها:20 زمان:۱-۲۵-۱۳۹۳
« آتلیه عکاسی سیستانیان »
شروع کننده:Goche Sisto آخرین پست توسط:Saleh پاسخ ها:681 آثار هنرمندان سیستانی نمایش ها:108235 زمان:۱-۲۴-۱۳۹۳
نگارخانه روح الله رضایی
شروع کننده:Sistanian آخرین پست توسط:Bestboy پاسخ ها:29 عکاسان سیستانی نمایش ها:1402 زمان:۱-۲۴-۱۳۹۳
یادش بخیر هامونی داشتیم به برکت همه ی دنیا
شروع کننده:mohsen_piri آخرین پست توسط:mohsen_piri پاسخ ها:0 فرهنگ نمایش ها:37 زمان:۱-۲۴-۱۳۹۳
نامه ای به رییس جمهور/موسس مجمع توسعه سیستان
شروع کننده:Bestboy آخرین پست توسط:Bestboy پاسخ ها:0 اجتماعی نمایش ها:46 زمان:۱-۲۴-۱۳۹۳
گالری آثار خوشنویسان سیستانی
شروع کننده:اوشیدا آخرین پست توسط:Saleh پاسخ ها:8 آثار هنرمندان سیستانی نمایش ها:3113 زمان:۱-۲۴-۱۳۹۳
رییس جمهور سه شنبه به سیستان و بلوچستان می آیند
شروع کننده:Bestboy آخرین پست توسط:Sistanian پاسخ ها:0 سیاسی نمایش ها:29 زمان:امروز
معرفی کتاب سیستان
شروع کننده:اوشیدا آخرین پست توسط:شیرین پاسخ ها:84 زبان و ادبیات نمایش ها:21327 زمان:۱-۲۳-۱۳۹۳
قدردانی ساکنان خیابان هامون غربی از شهرداری زابل
شروع کننده:Sistanian آخرین پست توسط:Bestboy پاسخ ها:0 عمرانی نمایش ها:43 زمان:امروز
ترانه سیستانی « موکه مه سیستو » کاری از گروه نیزار Radio Neyzar
شروع کننده:Saleh آخرین پست توسط:melody پاسخ ها:3 سیستان نمایش ها:282 زمان:۱-۲۵-۱۳۹۳
همسر و فرزند جمشید دانایی فر
شروع کننده:Sistanian آخرین پست توسط:Sistanian پاسخ ها:0 حوادث نمایش ها:104 زمان:۱-۲۲-۱۳۹۳
پیام قدردانی ازمسئولین وخواسته ها(خدارحم دلارامی)
شروع کننده:ناصر پودینه آخرین پست توسط:Sistanian پاسخ ها:0 سیاسی نمایش ها:50 زمان:امروز
طرح های شهرداری برای زیباسازی شهر
شروع کننده:ناصر پودینه آخرین پست توسط:ناصر پودینه پاسخ ها:14 نقد و بررسی فضاهای شهری نمایش ها:545 زمان:۱-۲۱-۱۳۹۳
جهت حرکت: - سرعت: - (توقف | حرکت) - بارگذاری مجدد

اطلاعیه

برچسب ها: مصاحبه, با, طاهره, شهرکی, رئیس, موزه, مردم, شناسی, زابل,

مصاحبه با طاهره شهرکی - رئیس موزه مردم شناسی زابل

زمان کنونی: ۱-۲۷-۱۳۹۳، ۰۴:۵۸ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: آسوکه
آخرین ارسال: Raspina
پاسخ: 11
بازدید: 6762

امتیاز موضوع:
  • 33 رأی - میانگین امیتازات : 3.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

پیام
آسوکه
مدیر بخش زن و اجتماع
مدیر بخش
وضعیت : آفلاین
اعتبار: 74
سپاس ها 5029
سپاس شده 1144 بار در 126 ارسال

درود

در یکی از روزهای گرم تابستان (1390/4/25) به همراه یکی از دوستان به موزه مردم شناسی زابل رفتیم تا با سرکار خانم شهرکی سرپرست این موزه مصاحبه ای رو ترتیب بدیم.در موزه با استقبال گرم خانم شهرکی و دست اندر کاران این موزه روبرو شدیم.این بانوی بزرگوار بسیار با حوصله و دقت به تک تک سوالات پاسخ دادند.جا داره از ایشون بخاطر همکاری صمیمانه و زمانی که در اختیارمون قرار دادند سپاسگزاری کنم.
همچنین از یسنای عزیز که طراح سوالات بودند و سارا خانوم که سوالات رو در اختیارم قرار دادند سپاسگزارم

-------------

لطفا خودتون را معرفی کنید ؟
طاهره شهرکی هستم،کاردانی باستان شناسی و کارشناسی پژوهشگری خوندم

می گن شما اولین رئیس موزه زن در استان هستید، درسته ؟
بله

خانم ها بهتر موزه داری می کنند یا مردها ؟
البته که خانوم ها!چون موزه مکان زیبایی است و خانم ها در امر زیبایی شناسی تبحر بیشتری دارند

خانم شهرکی ، وقتی بچه بودید انشایی درباره این که قرار چه کاره بشید نوشتید؟ توی ِ اون انشا می خواستید چکاره بشید؟ فکر می کردید یک روز موزه دار بشید؟

من از بچگی عاشق این بودم که دکتر بشم فقط به این خاطر که بتونم جون آدمارو نجات بدم،راستش رو بخواهید خیر!!

موزه رو چقدر دوست دارید؟

من عاشق موزه ام

کار توی ِ موزه و سکوت ِ وسایلی که بعضی هاشون به تاریخ پیوستن ، سخته؟
فکر می کنم هیچ کار و شغلی زیبا تر و آرامتر از موزه داری نباشه ولی در بحث حفظ و نگهداری اشیا باید بگم که حق با شماست و کار خیلی مشکلیه،توی بقیه مشاغل اگه اتفاقی بیفته شاید بشه راحت از کنارش گذشت و حلش کرد اما توی موزه جبران کردن سهل انگاری ،بی توجهی و کوتاهی کردن تقریبا غیر ممکنه

موزه ی زابل از نظر امکانات چقدر با موزه های دیگه ایران فرق داره؟
از نظر امکانات داخلی تفاوت چندانی نداره اما نیاز به پرسنل بیشتری داریم

کدوم بخش ِ موزه رو بیشتر دوست دارید؟ چرا ؟
بخش باستان شناسی و گالری های شهر سوخته رو،چون همه ی دنیا با شنیدن مطالب اون شگفت زده میشن و من به عنوان یک سیستانی به گذشته اون و نیاکان خودم افتخار میکنم

اگر بهتون پیشنهاد مدیریت یک موزه ی دیگه رو در هر جای دنیا پبیشنهاد بدن ، شما کدوم موزه رو ترجیح می دید و چرا؟

من فرهنگ ایرانی رو دوست دارم و آرزوم اینه یه روز مدیر موزه ایران باستان بشم

موزه ی زابل چقدر شناخته شدست در ایران ؟
خوشبختانه اکثر پژوهشگرها با موزه سیستان آشنا هستن و ما میهمانان غیر بومی زیادی رو داریم که فقط به خاطر دیدن موزه سیستان به این منطقه سفر می کنند

ویژگی منحصر به فردی که این موزه رو از بقیه موزه های ایران متمایز کنه چیه از نظر شما؟

سبک معماری ساختمان موزه و آرامشی که به خاطر معماری به بیننده میده

چند نفر بازدید کننده داره موزه؟ چه اقداماتی کردید یا قصد دارید انجام بدید برای افزایش بازدید مردم به خصوص بچه ها ؟
به نسبت بقیه موزه های استان آمارمون بد نیست اما برای خود من بازدید بچه ها و نوجونها اهمیت بیشتری داره چون قراره ایران مارو اونها بسازن پس شناخت فرهنگ گذشته می تونه در این راه به اونها کمک زیادی بکنه

اهمیت موزه در هر شهر یا منطقه چیه؟
موزه نشان دهنده فرهنگ،هوش،ذکاوت،دانایی و خرد مردم منطقه است

دوست دارید اشیا و صنایع دستی سیستان رو در موزه ببینید یا در زندگی روزمره ی مردم؟

البته که دوست دارم اشیا و صنایع دستی و سنتی رو توی منازل و زندگی روزمره مردم ببینم

موزه یعنی چی ؟ به کجا می گن موزه ؟
واژه اصلی موزه کلمه ی یونانی به معنی خالق زیبایی هنر و موزه رو ما از فرانسه گرفتیم . در دوران قاجاریه با سفرهایی که ناصرالدین شاه به اروپا داشت وارد ایران شد و بخشی از کاخ خودش رو بعنوان موزه تغییر داد به معنی مکان نگهداری اشیا عتیقه و قدیمی

چی شد که آدما به فکر موزه افتادند؟ اولین فکر ِ درست کردن جایی به اسم موزه توی ِ سر ِ چه کسی و در کجا جرقه زده؟
انسان ها ذاتا به زیبایی اهمیت می دهند و علاقمند به حفظ زیبایی هایی هستند که دیگه وجود ندارند،اولین بار این اتفاق هزاران سال پیش در یونان باستان افتاد،اما قدمت اون در سیستان هم برای پژوهشگر ها اهمیت داره چون در معماری سیستان فضایی به نام رَف (Raf ) ایجاد میشه که افراد اشیا قیمتی و ظروف خاص رو توی اون میذاشتن

در استان ما اولین موزه کی و کجا راه اندازی شد؟ و توش چی گذاشتن؟
اولین موزه رسمی استان موزه مردم شناسی سیستانه که در شهریور 1385 افتتاح شد که دو بخش باستان شناسی و مردم شناسی داره

الان چند تا موزه داریم در استان؟
بیش از 7 موزه

اولین رئیس موزه زابل چه کسی بودن؟
بنده افتخار این را داشتم که اولین مدیر این موزه باشم که البته تا کنون هم ادامه داره

موزه زابل شمال چند بخشه ، چند عدد شی در اون نگهداری میشه ، قدیمی ترین شی نگهداری شده در این موزه و شاخص ترین شی اش چیه؟

دو بخش باستان شناسی و مردم شناسی،حدود بیش از 1500 شی قدیمی داریم که کهن ترینشون اشیا شهر سوخته است که همه زیبا هستن،قدیمی ترین پارچه و لباس بافتنی و پرده حصیری شهر سوخته خاص تر هستند

چه چیزایی رو می ذارن موزه ؟
هر شی با ارزشی که حرفایی برای گفتن داشته باشه رو میشه داخل موزه گذاشت

چند نوع موزه داریم؟
از نظر وسعت موزه های محلی،منطقه ای و ملی، اما توی حوزه های مختلف هر هنر و شغلی که توی دنیاست میشه راجع به اون یه موزه درست کرد

مردم تصور می کنن هر چیزی که بره توی موزه فراموش شده ، این فکر درسته ؟ می شه چیزی بره توی موزه و بهِ تاریخ نپیوسته باشه ؟
خیر، اتفاقا هر چی که بره توی موزه مهر ادامه ی حیات روش میخوره و تا ابد زنده میمونه

آدما رو هم می ذارن توی ِ موزه ؟
خیر ،والله چه عرض کنم،توی فرهنگ ما جایی نداره و یه ضرب المثله اما توی کشور های اروپایی فسیل برخی آدامارو میذارن

آرزوتون برای خودتون ، زنان سیستان ، سیستان و موزه ی سیستان به تفکیک چیه؟
برای خودم عاقبت بخیری،برای زنان سیستان به دست آوردن جایگاهی که در طول تاریخ داشتن،برای سیستان سر بلندی و احترام و برای موزه سیستان شناخته شدن در سطح دنیارو می خوام

چه ارتباطی بین زن ، سیستان و موزه وجود داره؟
به نظر من تمامی خلق و خو، شجاعت و نجابت و کردار زنان سیستان قابل ستایشه و ما در طول تاریخ زنان زیادی رو داشتیم که نامشون ماندگار شده مثل بانو گشسب، رابعه ی حوضداری، و ...

تا حالا شده کسی بیاد و شما رو به عنوان رئیس موزه ببینه و تعجب کنه؟ اگر بله ، علت تعجبشون چی بوده؟
خیر

زن سیستانی تا کجا می تونه پیش بره ؟
حق زن سیستانی رسیدن به تمام اون چیز های نیکی که تو دنیا وجود داره،زن سیستانی همیشه حرف های زیادی برای گفتن داشته و گواه حرف های من اسناد تاریخی

در زابل برای حضور زن ها ، مشکلی نیست؟
الان خوشبختانه نه، توی یه دوره ی کوتاه ما مشکل داشتیم اما در زمان های گذشته زن سیستانی تنها زنی بود که پا به پای مردان حضور داشت حتی توی جنگ ها،به قولی می گفتند(شیر نر و ماده نداره) که یکی از ضرب المثل های ماست

وقتی قرار بود شما مدیر موزه زابل بشید ، کسی هم مخالفت کرد؟
خیر

فرزند دارید؟ اگر دختر دارید بهش تا کجا بال می دید برای ِ پریدن ؟
بله اما فقط یه پسر دارم به اسم سوشیانت که بهش یاد خواهم داد که بین زن و مرد هیچ فرقی نیست و خدا برای خلق زن تلاش بیشتری داشته پس خیلی جاها زن ها موفق تر از مردها هستند

چقدر سیستان و تاریخش رو به فرزندتون می شناسونید؟
تا جایی که در آینده به خودش و بزرگان و آب و خاکش افتخار کنه

فکر می کنید به سیستان و تاریخ و فرهنگ ملتتون ادای ِ دین کردید ؟
بله

برای سیستان چه قدمی رو برداشتین که وقتی بهش فکر می کنید به خودتون افتخار می کنید؟
همین که به همه نشون میدم و میفهمونم که سیستان واقعی چیه و کجای تاریخ بوده خوشحالم میکنه چون خیلی ها پس از شنیدن حرفام نظرشون کاملا عوض میشه و پیگیر و علاقمند پژوهش در مورد مردم و فرهنگ سیستان شده اند

فکر می کنید چه قدمهای دیگه ای رو باید بردارید که بیشتر به سیستان افتخار کنید؟
ما هنوز جای کار زیادی داریم اما خوشبختانه استارت کار زده شده تا خلایی رو که از دوران قاجاریه و پهلوی در سیستان به وجود اومده رو پر کنیم

سخن پایانی؟
بر شانه این فلات هامون جاریست - سرشارترین سحاب گردون جاریست
این قبله ی باستانی تاریخ است - در هر قدمش حماسه ی خون جاریست

(علاقمندان می توانند هر روز به جز صبح جمعه،صبح ها ساعت 12-8 و عصرها ساعت 8-4 از موزه دیدن نمایند.)

پیروز باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۵-۱۸-۱۳۹۰ ۱۰:۱۵ عصر، توسط آسوکه.)
۴-۲۸-۱۳۹۰ - ۱۲:۱۶ صبح
  سپاس شده توسط اوشیدا ، bache_zabol ، amrag ، K1nG ، usozbaran ، MoRTeZa ، حسین ، diyana ، afshar ، Sistanian ، Hamoon ، yasna ، ناصر ، سجاد ، SoShiaNt ، نیمروز ، sara_unicorn ، بنیادنیمروز ، shahabbasic ، zamin-web ، Bestboy ، parand ، پیام سیستانی ، Mahdy206 ، معصومه آتش فراز ، kianse ، Raspina ، مهر بانو ، Saleh ، شیرین ، Goche Sisto ، ali16 ، melody
bache_zabol
سیستونی
کاربر تالار
اعتبار: 72
سپاس ها 2474
سپاس شده 3728 بار در 836 ارسال
RE: مصاحبه با بانو شهرکی - رئیس موزه مردم شناسی زابل

فوق العاده جالب بود
ایشالا این حرکات ادامه داشته باشه.

[تصویر:  1332110540_80_02e1df28bc.jpg]

دلنوشته های من : سیستان من
۴-۲۸-۱۳۹۰ - ۰۳:۱۷ صبح
  سپاس شده توسط حسین ، K1nG ، afshar ، آسوکه ، ناصر ، نیمروز ، sara_unicorn ، بنیادنیمروز ، پیام سیستانی ، معصومه آتش فراز ، Raspina ، مهر بانو
Sistanian
مهدی کشته گر
موسس تالار
وضعیت : آنلاین
اعتبار: 135
سپاس ها 3340
سپاس شده 6437 بار در 1118 ارسال

بسیار عالی بود خانم آسوکه عزیز . انشالله این مصاحبه و تلاش شما سر اغازی برای شناساندن افراد موفق سیستان به همگان باشه

مرامنامه تالار گفتمان سیستانیان

.:. قابل توجه کاربران عزیز .:.
حتما هنگام ارسال تایپیک برچسب ( کلمات کلیدی) و مهم را با , در کادر مربوطه قرار دهید

اگر روزی دشمن پیدا کردی, بدان در رسیدن به هدفت موفق بودی !
اگر روزی تهدیدت کردند, بدان در برابرت ناتوانند!
[تصویر:  1311693943_1_8e403928b0.png]
۴-۲۸-۱۳۹۰ - ۰۵:۲۰ عصر
  سپاس شده توسط K1nG ، حسین ، Hamoon ، kianse ، ناصر ، آسوکه ، نیمروز ، sara_unicorn ، بنیادنیمروز ، zamin-web ، پیام سیستانی ، معصومه آتش فراز ، Raspina ، afshar ، مهر بانو
اوشیدا
مدیر بخش سیستان شناسی
ناظم تالار
اعتبار: 171
سپاس ها 8402
سپاس شده 10718 بار در 1642 ارسال

کاربر گرامی آسوکه جا داره از شما و همچنین سارا و یسنا که با شما همکاری داشتند تشکر کنم
امیدوارم ارسال این مصاحبه آغازی باشه بر فعالیت بیشتر شما در تالار
پاینده باشید

من خودم هستم
بی خود این آینه را روبه روی خاطره مگیر
هیچ اتفاق خاصی رخ نداده است
تنها شبی هفت ساله خوابیدم و بامدادان هزار ساله برخاستم .
------------
[تصویر:  1316808462_80_9ba61a9683.gif]
۴-۲۸-۱۳۹۰ - ۰۵:۲۴ عصر
  سپاس شده توسط K1nG ، حسین ، Hamoon ، kianse ، ناصر ، آسوکه ، sara_unicorn ، بنیادنیمروز ، پیام سیستانی ، معصومه آتش فراز ، Raspina ، afshar ، مهر بانو
Hamoon
ناظم تالار
ناظم تالار
اعتبار: 149
سپاس ها 6680
سپاس شده 6822 بار در 994 ارسال

ضمن تشکر از عوامل اجرایی و برنامه ریزان اصلی این حرکت عظیم امیدوارم این جریان آغاز گر خیزشی باشد که به معرفی بانوان فرهیخته و صاحب اندیشه ای که به جبر زمانه در مهجوریت قرار گرفته اند، می پردازد.

سپاس فراوان بانوان خوش ذوق و صاحب قلم سیستانی

ارزش نهائی هر کس به اندازه ی حرف هایی است که برای نگفتن دارد...!!!
۴-۲۸-۱۳۹۰ - ۰۷:۴۰ عصر
  سپاس شده توسط K1nG ، diyana ، kianse ، ناصر ، آسوکه ، حسین ، sara_unicorn ، بنیادنیمروز ، پیام سیستانی ، معصومه آتش فراز ، Raspina ، afshar ، مهر بانو
sanchooli
محمد دین سنچولی
کاربر طلائی
اعتبار: 78
سپاس ها 1505
سپاس شده 3372 بار در 767 ارسال

اين لينك ها هم ديدنش خالي از لطف نيست. لطفا ببينيد.

خبرگزاري فارس
مسير عشق
سايت فن آوري

ساریکای سجستانی (سنچولی)

من سیستانی ام و آرمانم آبادانی فرهنگ و تاریخ سیستان،بیایید تا رستمانه سیستان را آباد کنیم.
۴-۲۹-۱۳۹۰ - ۱۰:۲۵ صبح
  سپاس شده توسط SoShiaNt ، نیمروز ، K1nG ، آسوکه ، حسین ، yasna ، sara_unicorn ، پیام سیستانی ، معصومه آتش فراز ، Hamoon ، Raspina ، afshar ، مهر بانو
نیمروز
مدیر بازنشسته
کاربر تالار
اعتبار: 18
سپاس ها 1242
سپاس شده 1239 بار در 322 ارسال

مصاحبه خیلی خوبی بود دست مریزاد واقعا عالی بود ، منتظریم از این کارا بیشتر بشه و با همه مسولین.
یک تشکر ویژه هم از خانم شهرکی دارم چون شنیدم خیلی واسه موزه زحمت میکشن، و امیدوارم همیشه موفق باشن .

[تصویر:  1297267030_5_ecf4c320ba.jpg]
عکس از وبلاگ آقای محمد شاهی پودینه
۴-۲۹-۱۳۹۰ - ۱۱:۵۷ صبح
  سپاس شده توسط sanchooli ، K1nG ، آسوکه ، حسین ، yasna ، sara_unicorn ، بنیادنیمروز ، پیام سیستانی ، معصومه آتش فراز ، Hamoon ، Raspina ، afshar ، مهر بانو
Bestboy
کاربر تالار
کاربر تالار
اعتبار: 14
سپاس ها 414
سپاس شده 1143 بار در 234 ارسال
RE: مصاحبه با طاهره شهرکی - رئیس موزه مردم شناسی زابل

سلام . از این دست مصاحبه ها باید بشتر بشه توی تالار ...

دوستان مصاحبه جدید در کار نیست ؟؟!!

سیستانی ام
۱۱-۴-۱۳۹۰ - ۰۱:۵۵ عصر
  سپاس شده توسط پیام سیستانی ، Hamoon ، آسوکه ، afshar ، مهر بانو
پیام سیستانی
کاربر تالار
کاربر تالار
اعتبار: 61
سپاس ها 1658
سپاس شده 3075 بار در 493 ارسال

درود بر شما . گفت و گوی زیبایی بود . دست مریزاد
۱۱-۴-۱۳۹۰ - ۰۵:۰۴ عصر
  سپاس شده توسط Hamoon ، آسوکه ، afshar ، مهر بانو
معصومه آتش فراز
کاربر تالار
کاربر تالار
اعتبار: 15
سپاس ها 835
سپاس شده 724 بار در 94 ارسال

درود بر آسوکه ی عزیز/ سارا ی نازنین و یسنای مهربان.تلاش شما عزیزان ستودنی ست.گفت و گوی خوب و دل نشینی بود.آرزومندم همواره پیروز و تندرست باشید.

با احترام:معصومه
۱۱-۴-۱۳۹۰ - ۱۰:۴۳ عصر
  سپاس شده توسط Hamoon ، yasna ، آسوکه ، afshar ، مهر بانو ، شیرین

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مصاحبه "فاطمه سیستانی" diyana 2 321 ۹-۲-۱۳۹۲ ۰۶:۴۸ عصر
آخرین ارسال: پیام سیستانی
  پرسش و درخواست از دکتر حسینی نماینده مردم سیستان اوشیدا 21 3,989 ۱۱-۲-۱۳۹۱ ۰۳:۴۴ عصر
آخرین ارسال: اوشیدا
  نتیجه پرسش و پاسخ از نماینده زابل چه شد؟ حامد ض 5 1,194 ۱۰-۱۰-۱۳۹۱ ۰۹:۰۴ عصر
آخرین ارسال: ali16

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان