• صفحه اصلی
  • جستجو
  • راهنما
  • لیست اعضا
  • سالنامه
خوش آمدید مهمان گرامی،

در صورت عضو بودن وارد شوید
در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید،اینجا کلیک کنید
صورتیکه اولین باریست که می آیید،به جمع ما بپیوندید
سیستانی ها-تالار گفتمان سیستانیان

[-]
آخرین ارسالی ها
حضورفعال سیستانیهای استان گلستان هشتمین جشنواره فرهنگ اقوام ایران ر
شروع کننده:mohammad آخرین پست توسط:شیرین پاسخ ها:3 شاهی پودینه ( عکاس سیستانی ) نمایش ها:113 زمان:امروز
حق آبه هامون/از حرف تا عمل
شروع کننده:ناصر آخرین پست توسط:علی بی باک پاسخ ها:13 اقدامات انجام شده نمایش ها:766 زمان:دیروز
گری لوییس:در نشست لندن از هامون و ارومیه می‌گویم
شروع کننده:Sistanian آخرین پست توسط:علی بی باک پاسخ ها:2 اجتماعی نمایش ها:342 زمان:دیروز
سالاره خوبان-حسین(ع)___آهنگ جدید ویژه محرم
شروع کننده:نوای کویر آخرین پست توسط:نوای کویر پاسخ ها:0 سیستان نمایش ها:77 زمان:۸-۱-۱۳۹۳
گزارش تصویری استقبال از قهرمانان بازی های آسیایی
شروع کننده:Sistanian آخرین پست توسط:Sistanian پاسخ ها:3 کبدی نمایش ها:100 زمان:۷-۳۰-۱۳۹۳
خشک شدن دریاچه هامون و ایجاد ریزگردها در منطقه سیستان
شروع کننده:علی بی باک آخرین پست توسط:علی بی باک پاسخ ها:12 اقدامات انجام شده نمایش ها:314 زمان:دیروز
جشنواره بازیهای بومی ومحلی دهستان کنگورکلاله /گزارش اجمالی
شروع کننده:sistanam آخرین پست توسط:sistanam پاسخ ها:0 سایر رشته ها نمایش ها:54 زمان:۷-۲۶-۱۳۹۳
رود باد سیستان
شروع کننده:علی بی باک آخرین پست توسط:علی بی باک پاسخ ها:1 چالش ها و راهکارها نمایش ها:73 زمان:۷-۲۶-۱۳۹۳
ما نسبت به تبعیض ها ساکت نمی نشینیم
شروع کننده:علی بی باک آخرین پست توسط:علی بی باک پاسخ ها:0 اجتماعی نمایش ها:64 زمان:دیروز
شمارش معکوس خشک شدن هامون هیرمند آغاز شد
شروع کننده:سرزمین بادها آخرین پست توسط:علی بی باک پاسخ ها:1 اجتماعی نمایش ها:245 زمان:دیروز
گروه های موسیقی وصنایع دستی جشنواره اقوام گلستان
شروع کننده:mohammad آخرین پست توسط:شیرین پاسخ ها:0 شاهی پودینه ( عکاس سیستانی ) نمایش ها:62 زمان:امروز
حفاظت از عرصه های تالابی باید به مطالبه عمومی تبدیل شود
شروع کننده:علی بی باک آخرین پست توسط:علی بی باک پاسخ ها:3 اقدامات انجام شده نمایش ها:203 زمان:دیروز
پیشنهاد پیست اسکی روی ماسه بادی در شهرستان زابل
شروع کننده:علی بی باک آخرین پست توسط:علی بی باک پاسخ ها:3 چالش ها و راهکارها نمایش ها:92 زمان:۷-۲۶-۱۳۹۳
هامون فراموش شده است
شروع کننده:Sistanian آخرین پست توسط:علی بی باک پاسخ ها:6 اجتماعی نمایش ها:360 زمان:دیروز
حضورگروه موسیقی سنتی سیستانی گلستان درجشنواره بین المللی اقوام ایران زمین
شروع کننده:mohammad آخرین پست توسط:شیرین پاسخ ها:1 شاهی پودینه ( عکاس سیستانی ) نمایش ها:108 زمان:امروز
فرصت استثنائی برای پيگيری حق آبه زيست محيطی تالاب بين المللی هامون/دکتراحمدعلی کیخا
شروع کننده:ناصر پودینه آخرین پست توسط:علی بی باک پاسخ ها:10 زیست بوم هامون نمایش ها:782 زمان:۷-۲۲-۱۳۹۳
نیلوفر آبی پوش...
شروع کننده:لاله آخرین پست توسط:لاله پاسخ ها:0 تاریخ نمایش ها:52 زمان:۷-۲۱-۱۳۹۳
نمک "هامون" شوری ندارد/سایه سنگین ناامیدی وبی تدبیری برسیستان
شروع کننده:علی بی باک آخرین پست توسط:علی بی باک پاسخ ها:1 اقدامات انجام شده نمایش ها:67 زمان:دیروز
برق درشهر
شروع کننده:mohammad آخرین پست توسط:شیرین پاسخ ها:3 شاهی پودینه ( عکاس سیستانی ) نمایش ها:157 زمان:امروز
تدبیری برای صیادان هامون
شروع کننده:علی بی باک آخرین پست توسط:علی بی باک پاسخ ها:0 اقدامات انجام شده نمایش ها:52 زمان:دیروز
بانوی هامون دوشادوش مردم سیستان
شروع کننده:علی بی باک آخرین پست توسط:علی بی باک پاسخ ها:0 اقدامات انجام شده نمایش ها:60 زمان:دیروز
اجازه نمی دهم تجربه ماهی آمور در هامون تکرار شود
شروع کننده:علی بی باک آخرین پست توسط:علی بی باک پاسخ ها:0 زیست بوم هامون نمایش ها:70 زمان:۷-۲۲-۱۳۹۳
ماندن یا رفتن
شروع کننده:alikhan آخرین پست توسط:علی بی باک پاسخ ها:15 چالش ها و راهکارها نمایش ها:338 زمان:۷-۲۶-۱۳۹۳
« آتلیه عکاسی سیستانیان »
شروع کننده:Goche Sisto آخرین پست توسط:ARSENIC پاسخ ها:709 آثار هنرمندان سیستانی نمایش ها:124095 زمان:۷-۱۷-۱۳۹۳
احیای تالاب هامون با اراده ایران و افغانستان ممکن است -
شروع کننده:ناصر آخرین پست توسط:علی بی باک پاسخ ها:4 اقدامات انجام شده نمایش ها:373 زمان:دیروز
جهت حرکت: - سرعت: - (توقف | حرکت) - بارگذاری مجدد

اطلاعیه

برچسب ها: نحوه, برخورد, ایست, بازرسی, ها, در, جاده,

نحوه برخورد ایست و بازرسی ها در جاده

زمان کنونی: ۸-۳-۱۳۹۳، ۰۴:۵۳ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: sanchooli
آخرین ارسال: asemooni
پاسخ: 12
بازدید: 3363

امتیاز موضوع:
  • 31 رأی - میانگین امیتازات : 2.97
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

پیام
sanchooli
محمد دین سنچولی
کاربر طلائی
وضعیت : آفلاین
اعتبار: 78
سپاس ها 1504
سپاس شده 3377 بار در 767 ارسال

درود بر دوستان گرامی، چند باری به زابل و آمد وشد داشتم اما نحوه برخورد نیروی انتظامی را با مردم سیستان خوب ندیدم. البته زحمات نیروهای انتظامی در امنیت جامعه را به هیچ عنوان زیر سئوال نمی برم بلکه از همه این نیروهای مخلص و ولایی سپاسگزارم.

طبق قانون اساسی کشورمان همه شهروندان بی گناهند مگرخلافش ثابت شود.
اما در ایست و بازرسی های جاده زابل به مشهد عینا دیدم که برخورد برادران نبروی انتظامی با مردم بگونه ایست که همه خلافکارند مگر خلافش ثابت بشه!
مثلا اگر به کسی مشکوک شوند در انظار عمومی ضربان قلبش را چک می کنند و بعد از وی می خواهند که زبانش را بیرون بیاورد تا معاینه شود و ......
به نظر شما این ها توهین به مردم سیستان نیست! من که اینگونه تصور می کنم و منتظر نظرات خوب شما دوستان هستم. لطفا اظهار نظر فرمائید. با سپاس

ساریکای سجستانی (سنچولی)

من سیستانی ام و آرمانم آبادانی فرهنگ و تاریخ سیستان،بیایید تا رستمانه سیستان را آباد کنیم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۵-۳۱-۱۳۹۰ ۱۱:۲۸ صبح، توسط sanchooli.)
۵-۳۱-۱۳۹۰ - ۰۹:۳۱ صبح
  سپاس شده توسط نیمروز ، usozbaran ، naser8431 ، SoShiaNt ، bache_zabol ، K1nG ، حسین ، rasool
نیمروز
مدیر بازنشسته
کاربر تالار
اعتبار: 18
سپاس ها 1243
سپاس شده 1248 بار در 323 ارسال
RE: نحوه برخورد ایست و بازرسی ها در جاده

درسته آقاي سنچولي ، من بدتر از اينهاشم ديدم ، ديدم وقتي ايست بازرسي ميفهمه اتوبوس يا سواري از زابله چكارايي كه نميكنه ، مخصوصا اتوبوس ها رو خيلي اذيت ميكنن ، تو يك موردش در سرماي شديد همه مسافراي اتوبوس رو پياده و حتي به نوزاد هم رحم نكردن و تو اون سرما همراه مادرش بيرون و در محوطه پاسگاه نگهداشتن ، قبلا هم شنيده بودم حتي از سگ مواد ياب استفاده ميكنن. كه همه اينها برميكرده اولش به خود ما مردم سيستان كه صبور هستيم و ميزاريم هركي هر چي دلش ميخواد بگه وانجام بده البته هنوز دليل اين صبور بودنو نفهميدم و دليل بعدي و مهمترين دليلش مسولين بي لياقت استان و شهر زابله چون مطمئنا اين ها هم بستگاني دارن كه واسشون تعريف كردن يا خودشون ديدن اما از اونجايي كه سيستان هيچ دلسوزي نداره و همه افراديكه اعا ميكنن فقط در حد ادعاست و توانايي كاريي ندارن و توسري خور هستن ، در نتيجه هيچ وقت انتظار نداشته باشيد كه شرايط بهتراز اين بشه.

[تصویر:  1297267030_5_ecf4c320ba.jpg]
عکس از وبلاگ آقای محمد شاهی پودینه
۵-۳۱-۱۳۹۰ - ۱۰:۲۷ صبح
  سپاس شده توسط sanchooli ، f.siasar ، naser8431 ، عقیل ، bache_zabol ، rasool
f.siasar
کاربر تالار
کاربر تالار
اعتبار: 1
سپاس ها 30
سپاس شده 67 بار در 17 ارسال

حرف شما متین و مورد قبول هستش من هم دیده ام ولی این رو هم مد نظر داشته باشین که علت این کار چیست ...
نمی خوام به کسی و کسانی ربط بدم فقط می خوام بگم بد نیست که دنبال علت بگردیم ...

ثبت نام دربازی بسیارزیبای پراوین زابل بویز.
برای همه رده سنی
به ما پپیوندید.

[تصویر:  de3vh9nj4e3ofadkjoqw.gif]
ثبت نام شرع شد ...
http://www.pravian.ir

من در کشوری زندگی می کنم که زبانش پارسی است ، اما به آن فارسی می گویند چون عربی "پ "ندارد.
۵-۳۱-۱۳۹۰ - ۱۱:۲۳ صبح
  سپاس شده توسط نیمروز ، sanchooli ، bache_zabol
sanchooli
محمد دین سنچولی
کاربر طلائی
سپاس ها 1504

من فکر می کنم به دو علت ابنکارها انجام میشه:
1- ما مردم سیستان به قانون و هرآنچه حق ماست، آشنا نیستیم و هر مسئولی هرچه بگه فکر می کنیم قانون همان است و این به سیستان ختم نمیشه بلکه بیشتر استان های کشور چنین هستند. همه ما باید مقبد به رعایت قانون باشیم و عکس اینکار قانون شکنی است و ناهنجاری ببار می آورد.

2- مشکل اصلی، ورود مواد مخدر به کشور توسط قاچاقچیان نابخرد از مرزهای استان سیستان و بلوچستان است که براحتی می شود جلوی آن را گرفت و در نتیجه بی حرمتی به مردم شریف سیستانی نیز معنی ندارد. در زمان جنگ، نیروهای مسلح مرز مشترک هزار کیلومتری با صدامیان تا دندان مسلح را با دست خالی گرفتند و این چه سری است که جلوی چند افغانی نسواری را نمیشه با این همه نیرو و تجهیزات در چند صد کیلومتربگیریم! مرز را به سپاه پاسداران و بسیجیان جان برکف بسپارند تا ببینم چگونه مواد مخدر به کشور وارد می شود!

3- در مورد مسئولین سیستانی چون شناختی از آنها ندارم قضاوت نمی کنم.

به نظر من این مورد نیز یکی از موارد عقب افتادگی اقتصادی سیستان است.

ساریکای سجستانی (سنچولی)

من سیستانی ام و آرمانم آبادانی فرهنگ و تاریخ سیستان،بیایید تا رستمانه سیستان را آباد کنیم.
۵-۳۱-۱۳۹۰ - ۱۱:۴۶ صبح
  سپاس شده توسط f.siasar ، bache_zabol ، نیمروز ، SoShiaNt ، rasool
f.siasar
کاربر تالار
کاربر تالار
اعتبار: 1
سپاس ها 30
سپاس شده 67 بار در 17 ارسال

آفرین واقعا حق باشماست من تحسین می کنم این گفته شما رو
واقعا وقتی می توانیم جلوی ورود رو بگیریم چرا این کار رو نکنیم به نظر من کسی نیست از بپرسه چرا این مسائل در سیستان و بلوچستان هست و برای چی وارد میشه مواد مخدر در این ناحیه ...
وقتی می توینم نذاریم وارد بشه ولی در این مورد باید ضرر خیلی ها رو در نظر بگیریم
همین طور که با کم شدن ورود مواد بعضی ها ضرر زیادی کردند ...

ثبت نام دربازی بسیارزیبای پراوین زابل بویز.
برای همه رده سنی
به ما پپیوندید.

[تصویر:  de3vh9nj4e3ofadkjoqw.gif]
ثبت نام شرع شد ...
http://www.pravian.ir

من در کشوری زندگی می کنم که زبانش پارسی است ، اما به آن فارسی می گویند چون عربی "پ "ندارد.
۵-۳۱-۱۳۹۰ - ۱۲:۰۸ عصر
  سپاس شده توسط naser8431 ، sanchooli ، نیمروز ، SoShiaNt ، rasool
naser8431
اوتانا
کاربر تالار
اعتبار: 4
سپاس ها 44
سپاس شده 113 بار در 16 ارسال

درود
برهمگان پوشيده نيست كه از ما سيستانيان بعنوان مرزداران غيور ياد ميكنند .
اما همين مرز دارن هميشه وهمه جا مورد اتهام واقع ميگردند .
حتما تا حالا در جاده هاي كشور با خودروي شخصي عبور كرده ايد قبل از رسيدن به هر پست بازرسي نگاه اوليه مامورين زحمتكش نيروي انتظامي به پلاك خودروهاست . ونميتواندند از پيش شماره (95و85) به راحتي بگذرند .
حال اينكه در همين راستا شخصيتها زير سوال رفته وبي حرمتي هاي هم صورت ميگرد .
به راستي چه كساني مقصرند ؟؟
اگر ما براين باور دست يابيم كه هيچگونه خلافي صورت نميگيرد بي شك ميتوان گفت مقصر مامورين پستهاي بازرسي هستند . اما وقتي ما ورود بي رويه مواد مخدر را در مرزها وصدور آن به ساير شهرها را روشهايي متفاوت وبا شخصيتهاي متفاوت شاهد هستيم
مطعنا" همه ما متهم هستيم .
پس نميتوانيم يك طيف خاص را مقصر بدانيم .
چراكه وقتي اين ورود بي رويه صورت مي پذيرد مسئولين ما هم مقصر نيستند
اقدامات صورت گرفته در خصوص ديواركشي مرز وغيره را نبايد نديده بگيريم .
بايد خودمان گام پيش بگذاريم تا بتوانيم هويت اصلي مان واصلاتمان را حفظ كنيم و واين ميسر نخواهد شد مگر با برخورد جدي وقاطع چراكه وقتي ريشه را بتوانيم بخشكانيم ميتوانيم ادعا كنيم كه به راحتي ميتوانيم در جاده ها تردد كنيم بدون هيچ مشكلي ..
اما در انظار همگان كنترل ضربان قلب و ساير روشهاي ديگر، هيچگاه به صلاح وپسنديده نيست وكمي تامل از سوي مسئولين زيربط ومرتيط الزامي است

باتشكر

[img][تصویر:  1314278260_743_6aef458c03.jpg][/img]
شاید نشود به گذشته بازگشت و یک آغاز زیبا ساخت ، ولی میشود هم اکنون آغاز کرد و یک پایان زیبا ساخت
۵-۳۱-۱۳۹۰ - ۰۲:۲۴ عصر
  سپاس شده توسط sanchooli ، Hamoon ، jhh ، نیمروز ، SoShiaNt ، rasool
SoShiaNt
دل مِ پور کُ سونِ سیستُ
کاربر تالار
اعتبار: 35
سپاس ها 2466
سپاس شده 2515 بار در 525 ارسال

خیلی از دوستان همه تقصیرا رو انداختن گردن مسئولین و نیروانتظامیو...
در حالی که مقصر اصلی خود مردم سیستان اند و نه هیچ کس دیگه.
اگر همه شما امروز غیر سیستانی بودید دقیقا همون دیدگاهی رو داشتید که خراسانیها و بیرجندیهایی که جلوی مردم ما رو میگیرن دارند.
متاسفانه باید این واقعیت رو بپذیریم که اولا مردم دیگر نقاط کشور هیچ پدرکشتگی با ما ندارند و دوم اینکه متاسفانه همشهریای ما تا جایی که از دستشون بربیاد سعی می کنن تو این جاده مواد حمل کنند و اون رو به شمال برسونن تا چندرغازی و در بعضی موارد مبلغ قابل توجهی گیرشون بیاد و مشکل اینجاست که همیشه نام زابل و زابلی رو با خودشون یدک می کشند.چهار سال تو این جاده رفتم و اومدم و چیزایی رو دیدم که نباید اتفاق می افتاد.
به امید روزی که مردم ما در سلامت کامل روحی و جسمی به سر ببرند و ما همیشه افتخار کنیم که بیشترین شهدای مبارزه با مواد مخدر رو داریم نه اینکه بیشترین حاملان مواد مخدر به دیگر نقاط ایران!

تا زمانی که یک تمدن بزرگ خود را از درون نابود نکرده باشد،از بیرون تسخیر نمی شود. ویل دورانت
۶-۱-۱۳۹۰ - ۰۱:۳۳ عصر
  سپاس شده توسط empty ، sanchooli ، نیمروز ، naser8431 ، rasool
sanchooli
محمد دین سنچولی
کاربر طلائی
سپاس ها 1504

درود بر سوشیانت عزیز، نظر شما کاملا متین.
اما واقعا چرا سیستانی ها قاچاق حمل می کنند؟! آیا آنقدر سود دارد که جانشان را در خطر بیندازند؟ آنقدر ارزش دارد اعتبار و آبرو را گرو بگذارند؟
هر کس کمی تفکر و تامل کند می داند که جواب خیر است.
پس چرا اینان دست به چنین کاری می زنند؟

1- دسترسی آسان به مواد مخدر
2- بیکاری در منطقه سیستان و بلوچستان
3- چشم هم چشمی و کم نیاوردن از همدیگر که نتیجه دو آیتم بالاست.

ساریکای سجستانی (سنچولی)

۶-۱-۱۳۹۰ - ۰۳:۵۰ عصر
  سپاس شده توسط نیمروز ، naser8431 ، SoShiaNt ، rasool
sanchooli
محمد دین سنچولی
کاربر طلائی
سپاس ها 1504

با تشکر از نظرات شما دوستان، لطفا در صورت مواجه شدن با برخورد بد بازرسی ها می توانید به شماره تلفن 197 شکایات و ارتباط مردمی نیروی انتظامی تماس بگیرید.
شاید تماس یک یا دو نفر جوابگو نباشد اما تماس صدها و هزاران نفر بی نتیجه نیست! اگر خلافکار نیستید از حق خودتان دفاع کنید.

ساریکای سجستانی (سنچولی)

۶-۳-۱۳۹۰ - ۰۳:۲۹ عصر
  سپاس شده توسط naser8431 ، SoShiaNt ، rasool
asemooni
کاربر تالار
کاربر تالار
اعتبار: 46
سپاس ها 413
سپاس شده 2736 بار در 648 ارسال

(۶-۱-۱۳۹۰ ۰۳:۵۰ عصر)sanchooli نوشته شده توسط:  درود بر سوشیانت عزیز، نظر شما کاملا متین.
اما واقعا چرا سیستانی ها قاچاق حمل می کنند؟! آیا آنقدر سود دارد که جانشان را در خطر بیندازند؟ آنقدر ارزش دارد اعتبار و آبرو را گرو بگذارند؟
هر کس کمی تفکر و تامل کند می داند که جواب خیر است.
پس چرا اینان دست به چنین کاری می زنند؟

1- دسترسی آسان به مواد مخدر
2- بیکاری در منطقه سیستان و بلوچستان
3- چشم هم چشمی و کم نیاوردن از همدیگر که نتیجه دو آیتم بالاست.

وقتی بیکاری بیداد می کند
وقتی افراد خواهان درآمد بالا با زحمت کم هستند
وقتی شغلها همه کاذبند و ...........
با این وضعیت بد اقتصادی که گریبانگیر آحاد جامعه شده است و هیچ امنیت شغلی وجود ندارد
با کمی نگاه واقع گرایانه در یک منطقه استراتژیکی مثل سیستان و بلوچستان با همه خصوصیاتی که همه ما می دانیم
واقعا چه کاری می شود کرد و چه شغلی دست و پا کرد که آخرش به ورشکستگی نینجامد

چند روز پیش یکی از دوستان از سیستان و بلوچستان برگشته بود
کلیپی با خودش آورده بود به همراه عکسهای آن !
شاید در تمام عمرم به این شدت متاثر نشده بودم
سه جوان ( بسیار جوان ) فکر میکنم بلوچ بودند
برای آوردن گازوئیل قاچاق رفته بودند و در برگشت برای اینکه از ایست بازرسی فرار کنند از بیراهه رفته بودند
راه را گم کرده و ماشینشان گرفتار ریگ روان شده بود
و از تشنگی مرده بودند
خیلی فجیع بود ! خیلی !
به درستی یا غلط بودن نفس عملشان کاری ندارم
اما واقعا چندر غازی که از این مسیر به دستشان می آمد ارزش تاوان به این بزرگی را داشت
قیافه شان از نظرم دور نمی شود خیلی متاثر شدم خیلی زیاد
اگر مسیر برای کار و شغل برایشان مهیا بود آیا به این سرنوشت دچار می شدند ؟
اینها جوانهای مملکت ما بودن با هزار شور و هیجان و انرژی
چرا ؟ چرا ؟..........

جناب سنچولی
با عرض معذرت باید بگم

197 یعنی کشک !

.

چه مهمانان بی دردسری هستند مردگان

نه به دستی ظرفی را چرك می كنند

نه به حرفی دلی را آلوده

تنها به شمعی قانعند

و اندكی سكوت...

حسین پناهی
۸-۱۰-۱۳۹۰ - ۰۵:۴۷ عصر
  سپاس شده توسط سونیتا ، SoShiaNt ، bache_zabol ، rasool

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Rainbow علت تاخیر عملیات ساخت جاده دو بانده زابل زاهدان چیست؟ رفیق شیخ آبادی 6 1,992 ۶-۳-۱۳۹۰ ۰۴:۰۱ عصر
آخرین ارسال: sanchooli

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان